Aktualności

Konkursy, konkursy...

Zapraszamy mieszkańców Siedliska do udziału w konkursach związanych z bzami. Celem rywalizacji jest promocja tradycji związanej z bzami, które już od XIX wieku były symbolem naszej miejscowości.

Do udziału w pierwszym z konkursów, pn. "Bzowo mi" mogą zostać zgłoszone własnoręcznie wykonane produkty kulinarne, do powstania których wykorzystany został bez oraz wszelkie wyroby rękodzielnicze i artystyczne (wiersze, piosenki, obrazy, fotografie, itp.), których tematem przewodnim są bzy. Organizatorzy konkursu dopuszczają wszelką inwencję twórczą oraz kreatywność w wykorzystaniu motywów bzów. Termin zgłoszeń: 30.08.2013 r. Zgłoszone produkty zostaną poddane ocenie dnia 31 sierpnia br.

Drugi z konkursów ma nazwę „Bez zapomnienia”. Pragniemy w nim wyróżnić te osoby, które pielęgnują w swych ogrodach bzy. Ideą konkursu jest promocja tradycji sadzenia i pielęgnacji lilaków w miejscowości Siedlisko a także poprawa jej estetyki oraz dbałość o własną posesję.

Fundacja Karolat w obydwu konkursach przewidziała nagrody dla zwycięzców. Dokumenty konkursowe znajdują się w załącznikach. Więcej informacji pod numerem telefonu, tel. 693 411 812.

Działanie finansowane jest ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
 
FIO MPiPS logo1