Aktualności

Wystawa w Archiwum Państwowym w Zielonej Górze

4 marca br. w sali wystawowej Archiwum Państwowego w Zielonej Górze odbył się wernisaż wystawy pt. “Księstwo Carolath-Beuthen. Źródła do dziejów”, przy organizacji której Fundacja Karolat miała swój udział.

 

To już kolejna odsłona wystawy przygotowanej w 2012 r. przez Muzeum Miejskie w Nowej Soli. Przypomnijmy, ekspozycja miała miejsce również podczas Święta Bzów. Tym razem wystawa trafiła do Zielonej Góry. Zobaczymy na niej nie prezentowane dotychczas dokumenty udostępnione przez nowosolskie Muzeum, Archiwum Państwowe w Zielonej Górze, Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Fundację Karolat. Dużym zainteresowaniem oglądających cieszyła się makieta zamku Karolat autorstwa dr Tomasza Andrzejewskiego.

We wczorajszym wernisażu udział wzięli m.in. Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków, Pani dr Barbara Bielinis- Kopeć, prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski oraz dyrektorzy Muzeum Miejskiego w Nowej Soli, dr Tomasz Andrzejewski oraz Archiwum Państwowego w Zielonej Górze, dr Tadeusz Dzwonkowski.

Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia.