Konkursy

Konkurs "Powrót Adelajdy"

Fundacja Karolat ogłasza konkurs pn. "Powrót Adelajdy - stwórz z nami kalendarz 2018".

Konkurs ma na celu zachęcenie mieszkańców gminy Siedlisko do poznawania historii miejscowości ze szczególnym uwzględnieniem postaci Księżnej Adelajdy oraz Wzgórza Adelajdy. Do udziału w Konkursie mogą zostać zgłoszone prace plastyczne wykonane w dowolnej technice malarskiej (ołówek, akwarela, farby olejne, kredki, itp.), nawiązujące swoją tematyką do miejsc, postaci i zdarzeń związanych z Księżną Adelajdą oraz Wzgórzem Adelajdy.

 

Wyróżnione prace zostaną wykorzystane przy projektowanym przez Fundację kalendarzu na 2018 rok. Konkurs ma charakter otwarty, skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży, jednak organizatorzy nie wykluczają udziału osób dorosłych. Mogą wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani. Skierowany jest do osób indywidualnych, amatorów i profesjonalistów. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest telefoniczne lub mailowe zgłoszenie i dostarczenie produktu koordynatorowi Konkursu do dnia 31 sierpnia 2017 r. Koordynatorem konkursu jest Agnieszka Adamów-Czaykowska, tel. 606 411 219, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Przyjmowanie prac konkursowych odbywać się będzie w terminie 21.08 - 31.08 br.

Komisja Konkursowa przyzna nagrody rzeczowe dla trzech pierwszych miejsc oraz dziewięć wyróżnień. Wszystkie dwanaście nagrodzonych prac zostanie umieszczonych na projektowanym kalendarzu wraz z imieniem i nazwiskiem autora.

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas organizowanego przez Fundację wydarzenia na Wzgórzu Adelajdy w sobotę 9 września br. W tym dniu będziemy chcieli zaprosić mieszkańców na wielkie upiększanie. Każdy będzie mógł dołożyć swoją przysłowiową cegiełkę do powstającego parku i posadzić z nami rośliny. Dzień zakończymy koncertem kwartetu smyczkowego Stretto, pokazem ognia grupy Karolat on fire oraz wspólnym ogniskiem z kiełbaskami. Więcej informacji na ten temat zamieścimy na naszym fanpage.