Konkursy

Konkurs "Bzowo mi"

W związku ze zbliżającym się Świętem Bzów, Fundacja Karolat z Siedliska zaprasza do udziału w konkursie związanym z bzami.


Konkurs „Bzowo mi" ma charakter otwarty. Jego celem jest promocja tradycji związanej z lilakami, które już od XIX wieku były symbolem Siedliska, poprzez wykorzystanie ich motywów w twórczości artystycznej oraz przy produkcji wyrobów kulinarnych. Do udziału w konkursie mogą zostać zgłoszone własnoręcznie wykonane produkty kulinarne, do powstania których wykorzystany został bez oraz wszelkie wyroby rękodzielnicze i artystyczne (wiersze, piosenki, fotografie, kartki, biżuteria, obrazy, itp.), których tematem przewodnim są lilaki. Organizatorzy konkursu dopuszczają wszelką inwencję twórczą oraz kreatywność w wykorzystaniu motywów bzów. Na zgłoszenia czekamy do 24 kwietnia br. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni podczas Święta Bzów, które odbędzie się w dniach 3-4 maja br.
Fundacja Karolat w obydwu konkursach przewidziała nagrody dla laureatów. Więcej informacji u koordynatora konkursu, tel. 783 590 703.