Filmy

Święto Bzów 2014

Święto Bzów 2013

Święto Bzów 2012

Święto Bzów 2011

Święto Bzów

Bzy, a właściwie lilaki, były symbolem Siedliska już od XVIII w. ze względu na ich ilość i liczbę odmian rosnących wówczas na jego terenie, Z początkiem maja cała miejscowość i okolice, nasycała się zapachem bzów i ozdobiona była liliowym, białym i niebieskim kwieciem. W tej scenerii od końca XIX w. przez blisko półwiecze, obchodzono owe święto. Składały się wówczas nań: spektakle teatralne, uczty w lokalnych restauracjach i winiarniach oraz wycieczki licznymi ścieżkami wytyczonymi po miejscowości i okolicach, a całość rozpoczynał barwny korowód. Obchody trwały nawet półtora tygodnia i zjeżdżali na nie goście z okolicznych miejscowości, choć jak podają ówczesne źródła, gościli tu także mieszkańcy odległych zakątków Niemiec.

Obecnie "Święto Bzów" to sztandarowe przedsięwzięcie Fundacji Karolat. Reaktywowane, jak niesie wieść gminna, i nie tylko, z niemałym sukcesem. Punktem centralnym całego przedsięwzięcia i główną atrakcją jest Zamek Karolat, specjalnie na tę okazję otwierany. Bogaty program imprezy z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę uczestników tego wyjątkowego wydarzenia.

Program godzinowy tegorocznego Święta Bzów

Poniżej przedstawiamy program godzinowy tegorocznego Święta Bzów.

>> Czytaj więcej...

Zapraszamy na Święto Bzów 2017

Fundacja Karolat zaprasza na tegoroczne Święto Bzów. To już 7 edycja imprezy reaktywowanej w 2011 roku. Przypomnijmy, impreza nawiązuje do przedwojennych festynów na okoliczność kwitnienia bzów, które dawniej były wizytówką miejscowości. Uroczystość na stałe wpisała się już w kalendarz imprez w naszym regionie i corocznie przyciąga tłumy uczestników, nawet z zagranicy.

>> Czytaj więcej...

Zapraszamy wystawców na jarmark w ramach Święta Bzów 2017

Jak co roku zapraszamy wystawców do prezentacji własnego dorobku artystycznego i tradycji ludowej podczas jarmarku odbywającego się w ramach Święta Bzów.

>> Czytaj więcej...

Budujemy „most” między Siedliskiem a Bytomiem Odrzańskim

W dniach 13-14 maja odbędzie się tegoroczna, 7 edycja Święta Bzów. Impreza, dla której pierwowzorem były przedwojenne festyny organizowane na okoliczność kwitnienia bzów, na stałe wpisała się już w kalendarz imprez
w naszym regionie i corocznie przyciąga tłumy uczestników, nawet z zagranicy.

>> Czytaj więcej...

Program Święta Bzów 2016

Romantyczne ruiny zamku, zapach bzów, korowód, spektakle teatralne, inscenizacje historyczne, wystawy i koncerty w zamkowej kaplicy, jarmark, warsztaty artystyczne. Zapraszamy na tegoroczne Święto Bzów!

>> Czytaj więcej...

Święto Bzów 2015 - program godzinowy

Fundacja Karolat zaprasza na tegoroczne Święto Bzów. Impreza organizowana w scenerii starego zamku Karolat w Siedlisku na stałe wpisała się już w kalendarz imprez w naszym regionie i corocznie przyciąga tłumy turystów, nawet z zagranicy.

>> Czytaj więcej...

Zapraszamy wystawców na jarmark w ramach Święta Bzów 2015

Jak co roku o tej porze pragniemy zaprosić wystawców i kupców do prezentacji dorobku artystycznego i tradycji ludowej podczas jarmarku odbywającego się w ramach Święta Bzów.

>> Czytaj więcej...

Święto Bzów 2015 - termin ustalony

Dawniej z początkiem maja nasza wieś nasycała się zapachem bzów i ozdobiona liliowym, białym i niebieskim kwieciem celebrowała ten czas. My będziemy świętować w tym roku 10 maja! Impreza, jak co roku odbędzie się na terenie zamku Karolat. Już dziś zapraszamy wszystkich serdecznie!

>> Czytaj więcej...

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

Konkurs fotograficzny Święto Bzów 2014 rozstrzygnięty! Najlepszym zdjęciem wykonanym podczas majowej imprezy została uznana fotografia Pana Jana Mazura z Żagania. Nagrodę za najlepszy reportaż otrzyma Pan Karol Kolba z Nowej Soli.

>> Czytaj więcej...

Miss Bzów 2014

W tym roku po raz pierwszy podczas obchodów święta kwitnienia bzów wybraliśmy Miss Bzów. Do finałowej rywalizacji staneło 8 kandydatek. Jury, pod przewodnictwem II wicemiss Ziemii Lubuskiej, Judyty Zapędzkiej, dokonało następujacego wyboru. Miss Bzów 2014 została Eliza Budzan, I wicemiss została - Kamila Gaca, natomiast II - Sylwia Chwałek. Dodatkowo Miss Tygodnika Krąg, wybraną przez czytelnikow gazety została Oliwia Dubec.

>> Czytaj więcej...