Filmy

Święto Bzów 2014

Święto Bzów 2013

Święto Bzów 2012

Święto Bzów 2011

Święto Bzów

Zapraszamy na Święto Bzów 2017

Fundacja Karolat zaprasza na tegoroczne Święto Bzów. To już 7 edycja imprezy reaktywowanej w 2011 roku. Przypomnijmy, impreza nawiązuje do przedwojennych festynów na okoliczność kwitnienia bzów, które dawniej były wizytówką miejscowości. Uroczystość na stałe wpisała się już w kalendarz imprez w naszym regionie i corocznie przyciąga tłumy uczestników, nawet z zagranicy.

 

Do tej pory Święto Bzów organizowane było w scenerii zamku Karolat w Siedlisku. Należy jednak pamiętać, iż dawne festyny były świętem nie tylko Siedliska ale i pobliskiego, historycznie powiązanego Bytomia Odrzańskiego. Imponujący most między miejscowościami był spoiwem łączącym mieszkańców. Dziś Fundacja Karolat pragnie symbolicznie odbudować most między sąsiadami.

 

Dlatego też, tegoroczne Święto Bzów odbędzie się w obydwu miejscowościach. W sobotę, 13 maja na rynku w Bytomiu Odrzańskie, natomiast dzień później w Siedlisku. Obok Fundacji Karolat, współorganizatorem uroczystości będzie Urząd Miejski w Bytomiu Odrzańskim.

 

W programie imprezy planowane są m.in. barwne parady, występy teatrów ulicznych, koncerty muzyczne, pokazy grup rekonstrukcji historycznej, jarmark twórczości ludowej, warsztaty promujące unikalne i zanikające zawody i umiejętności artystyczne, prelekcje historyczne, zwiedzanie zamku z przewodnikiem oraz przejażdżki bryczką po okolicy.

 

Zapraszamy na Święto Bzów 2017!