Wzgórze Adelajdy

Sprzątliśmy wzgórze Adelajdy

W ubiegłą sobotę (22.03) miała miejsce kolejna odsłona naszej walki o wzgórze Adelajdy. Aby zwrócić uwagę na potencjał zaniedbanego w ostatnich latach miejsca, członkowie Fundacji Karolat wraz z grupą miejscowej młodzieży zorganizowali akcję społecznego sprzątania wzgórza.

Działający w ramach programu “Równać Szanse”, młodzi mieszkańcy Siedliska tak przed kilkoma dniami apelowali do dorosłych o pomoc w akcji – „Rozpoczynamy od wysprzątania Wzgórza Adelajdy, które znajduje się koło Kościoła. Zamierzamy sprawić by wzgórze cieszyło się tak ogromną popularnością jak za czasów swojej świetności. Jeśli masz czas i chęci przyłącz się do nas! Zapraszamy z własnymi grabiami i sekatorami. Liczy się każda para rąk. Apelujemy o dobre chęci i pracę na rzecz wspólnego dobra! Pomóż nam przywrócić dawny blask naszej miejscowości!”. Prośba przyniosła efekty. W sobotnie popołudnie prawie 100 mieszkańców wsi uwijało się jak mrówki. Rezultaty już teraz są imponujące, a my deklarujemy kolejne odsłony sprzątania tego miejsca. 

Poniżej przedstawiamy link do relacji TVP z tego wydarzenia oraz zapraszamy do ogladniecia galerii zdjęć autorstwa Karoliny Gleń.

Relacja w TVP Gorzów Wlkp.